Korty w Warszawie w Szkole Tenisa TieBreak

Nawigacja

Jesteśmy licencjonowanym klubem PZT

Metody treningowe

Szkoła Tenisa Tie Break wprowadziła nowoczesne metody treningu wynikające z założeń programu Tenis 10 jako pierwsza w Polsce. Misją programu Tenis 10, propagowanego na całym świecie przez ITF, jest przyciągnięcie do tenisa jak największej liczby dzieci, ułatwienie im szybkiego i przyjemnego opanowania podstawowych umiejętności tenisowych i dostosowanie gry do ich możliwości psychofizycznych. 

 

Tradycyjne nauczanie gry w tenisa opierało się na doskonaleniu modelowych uderzeń zwykle w oderwaniu od głównego celu gry, jakim jest zdobycie punktu. Trenowano więc technikę odbijając niezliczoną ilość piłek z kosza. Dla dzieci było to nudne i nie zaspokajało ich potrzeby grania.

Nasz program metodyczny "Pierwszy krok"

Powstał w celu ułatwienia pracy z początkującymi graczami. Składa się z 9 poziomów, od najłatwiejszego (czyli umiejętności podrzucania pionowo piłki) do najtrudniejszego, który kończy się umiejętnością odbijania piłki z partnerem przez siatkę. Każdy poziom ma swoją :"grę zaliczającą" i ćwiczenia, które umożliwiają dziecku jej wykonanie. Jest to pierwszy tego typu program w Polsce. Został dodany do podręczników programów Multisport i Mały Mistrz dla nauczycieli w całej Polsce. Autor: Krzysztof Walter "Mazzi".

SPRAWDŹ, JAK WYGLĄDAJĄ ĆWICZENIA tutaj


W naszej Akademii Tenis 10, profesjonalni trenerzy prowadzą zajęcia w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Tak, aby dzieci czuły satysfakcję z gry i miały przy tym dużo radości. Treningi zgodne z głównymi założeniami programu i poziomami Tenis 10, odbywają się na kortach o zmniejszonych wymiarach, piłkami najpierw z gąbki, a potem o odpowiednio obniżonej kompresji (szczegóły tutaj). Wszystkie ćwiczenia są odpowiednio dobrane do wieku i umiejętności graczy.

Metodyka nauczania Tenis 10, którą stosujemy w Szkole Tenisa Tie Break, opiera się m.in. na
- Łączeniu techniki i taktyki, nauczaniu poprzez grę i zabawę. W naszej Akademii Tenis 10 prowadzimy grupy już dla 4-5-latków, którzy pierwszy kontakt z kortami zaczynają np. od zabaw z balonami i zajęć ruchowych. Dopiero potem dochodzą ćwiczenia z rakietami tenisowymi, nauka odbijania piłki, ale nie tylko przez siatkę. W ten sposób dzieci także uczą się podstaw utrzymywania piłki w korcie, atakowania czy obrony. Potem stopniowo wprowadzamy różne odmiany uproszczonej gry na punkty.
- Doskonaleniu koordynacji ruchowej – czyli zdolności do prawidłowej oceny lotu piłki oraz dobiegnięcia, następnie wykonania uderzenia. Na treningach stosujemy zestawy różnorodnych ćwiczeń - jako rozgrzewkę lub jako przerywniki w treningu (np. baloniada, murarz, strażnicy, gonitwa, kot i mysz, bitwa kto trafi w trenera, treserzy zwierząt, dwa ognie, rzucanki, policjanci i złodzieje), z rakietami, piłkami albo bez. Mają one m.in. oswajać dzieci ze sprzętem i kortem, doskonalić szybkość i zwinność, kształtować zdolność reakcji, przyjmowania różnych pozycji, odpowiedniego ruchu. Trenować celność i technikę rzutu.
W Szkole Tenisa Tie Break zajęcia Akademii Tenis 10 odbywają się:
1. Hala minitenisowa przy ul. Koncertowej 8a –  kolorowa, ogrzewana, wprowadzająca od pierwszego momentu dziecko w dobry nastrój, wyposażona w nawierzchnię dywanową, może obsługiwać jednocześnie dwie grupy dzieci.
2. Korty tenisowe przy ul. Koncertowej 8a lub ul. Rosoła 19.
Obiekty treningowe są wyposażone w sprzęt niezbędny do zajęć z młodymi tenisistami. Posługujemy się siedmioma rodzajami piłek – od gąbek poprzez piłki niskokompresyjne po normalne twarde piłki do rzutów. Do tego rakiety o długości i ciężarze odpowiednim dla danego wieku, kolorowe piłki, pachołki, drabinki, obręcze, znaczniki.
Do pobrania

Obiekty Szkoły tenisa „Tie Break”

Polub nas na Facebooku!

Nawigacja w stopceSzanowni Klienci!

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
1) administratorem Państwa danych osobowych są: firma PPHU Tie Break Magdalena Rejniak Romer z siedzibą w Warszawie przy Al. KEN 21/86 NIP: 951-184-86-12 oraz firma Szkoła Tenisa Tie Break Karolina Rejniak-Oszczyk z siedzibą w Warszawie przy ul. Neseberskiej 4/153, NIP: 9512167624,
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - INSP.ODO@GMAIL.COM,
3) Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usług klubu tenisowego- na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,
4) odbiorcami Państwa danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty uczestniczące w realizacji Usług,
5) Państwa dane osobowe przechowywane będą przez okres uzasadniony do prawidłowego wykonywania umowy,
6) posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych,
7) mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi/umowy.

Akceptuję